Choď na obsah Choď na menu
 

Grand Prix Praha 2014

Termín: 30.5. - 1.6.2014

Miesto: Športová hala Club hotela Praha - Průhonice

Počet účastníkov: celkom 285 hráčov z 12 krajín

Za náš klub nastúpili Sára Bilkovičová, Isabella Hurbanová, Hanka Pradličková, Laura Švajdlenková, Andrej Freund a Félix Ivančo. Na turnaji sa hrali súťaže v kategóriách najmladšie žiactvo, mladšie žiactvo, staršie žiactvo a dorast, a to súťaže družstiev a súťaže jednotlivcov.

Súťaže družstiev

Najmladší žiaci

- Félix spolu s Adamom Kleiberom (Poproč) vyhrali svoju základnú skupinu. V následnej hlavnej súťaži vyradili ISK-FSK SZÉKELYUDVARHELY (Maďarsko), no podľahli neskoršiemu víťazovi tímu BELGIUM AF (Belgicko). V zápase o umiestnenie porazili družstvo Bezirk Braunschweig (Nemecko) a obsadili skvelé 3. miesto - Gratulujeme !

Najmladšie žiačky

- družstvu Isabella a Sára sa nepodarilo prebojovať zo základnej skupiny, preto sa dostali do zápasov o Cenu útechy (Consolation). Tam postupne porazili všetky štyri družstvá súperov a so stratou jedinej hry zaslúžene získali cenu za 1. miesto Consolation - Gratulujeme !

Mladší žiaci

- Andrej spolu s Martinom Kapustom (MSK Čadca) dokázali poraziť vo svojej základnej skupine jeden český tím, čo však nestačilo na postup do hlavnej súťaže. V prvom kole súťaže Consolation porazili česko-lotyšské družstvo a následne ďalšie české družstvo z Litoměříc. V zápase o umiestnenie porazili svojich českých súperov a obsadili skvelé 3. miesto Consolation - Gratulujeme !

Staršie žiačky

- družstvo Hanka s Laurou porazili vo svojej skupine lotyšsko-české družstvo, čo tiež nestačilo na postup zo skupiny. V súťaži Consolation porazili české družstvo, no následne tesne podľahli nemecko-rakúskemu družstvu. V zápase o 3. miesto podľahli družstvu z Dánska a tak im o vlások unikla medaila.

Súťaže jednotlivcov

Najmladší žiaci

Félix so stratou jediného setu vyhral svoju základnú skupinu a do hlavnej súťaže postúpil z prvého miesta . V následnom prvom kole K.O. systému však tesne podľahol svojmu českému súperovi a do ďalších zápasov už nepostúpil.

Najmladšie žiačky

- Isabella aj Sára, každá vo svojej skupine porazila jednu českú súperku, čo im však nestačilo na postup do hlavnej súťaže. Rovnako sa im vodilo aj v súťaži Consolation, keď obe porazili svoju súperku a mali sa stretnúť proti sebe v zápase o 3. miesto. Tento zápas sa však mal hrať až v nedeľu popoludní medzi poslednými zápasmi turnaja, no časových dôvodov na zápas nenastúpili, čím sa jedna z nich pripravila o medailu. 

Mladší žiaci

Andrej bojoval v každom zápase svojej základnej skupiny, no jeho súperi boli nad jeho sily. V prvom kole súťaže Consolation mal voľný žreb, v ďalšom kole porazil svojho českého súpera, no následne ďalšiemu českému súperovi podľahol tesným rozdielom.

Mladšie žiačky

- Laura dvomi víťazstvami vo svojej základnej skupine nad poľskou a českou súperkou postúpila do hlavnej súťaže z druhého miesta. V prvom kole K.O. systému však podľahla svojej českej súperke a do ďalších zápasov už nepostúpila.

Staršie žiačky

- Hanke víťazstvo nad lotyšskou súperkou nestačilo na postup zo základnej skupiny. V prvom kole súťaže Consolation porazila svoju českú súperku, no jej ďalšej súperke z Rakúska podľahla tesným rozdielom a do ďalších zápasov nepostúpila.