Choď na obsah Choď na menu
 

Slovenský pohár mládeže, mladšie žiactvo, Košice

24. 11. 2013

Termín: 24.11.2013

Miesto: Športové haly Lokomotívy

Počet účastníkov: 90 chlapcov + 37 dievčat

 

Za MSK Malacky nastúpili Félix Ivančo, Andrej Freund, Patrik Fusek a Tomáš Černý, kouč chlapcov Jaromír Truksa. Dievčatá nastúpili v zložení Laura Švajdlenková, Isabella Hurbanová, Sára Bilkovičová a Bianka Polakovičová, kouč dievčat Vladimír Mihočko. Súťaže chlapcov a dievčat prebiehali každá v samostatnej hale.

Z chlapcov Félix bol v 16tke nasadených, preto sa do bojov zapojil až po skončení zápasov v základných skupinách. Vo svojej skupine porazil Delinčáka (Čadca) a postúpil z tretieho miesta. Ostatní chlapci boli zaradení v skupinách a všetci z nich postúpili do ďalších bojov, Andrej a Patrik z prvého miesta a Tomáš z druhého miesta. V kvalifikácii A dostali všetci traja voľný žreb, no v ďalších zápasoch Tomáš podľahol Petrlíkovi (Topoľčany), Patrik Troppovi (Slovenská Ves) a Andrej najskôr zdolal Mata (Valaliky), no v ďalšom stretnutí po vyrovnanom boji podľahol tesne Kalinkovi (Martin).

Félix vo vyraďovacej časti 20tky porazil Vica (Valaliky), no v ďalšom stretnutí podľahol Petríkovi (Trebišov). V následných bojoch o umiestnenie porazil Kapustu (Čadca) a bez straty setu Jaloveckého (Pezinok). Jeho nasledujúci súper Papánek (Nová Baňa) bol však už nad jeho sily.

Konečné umiestnenie chlapcov:

10. miesto - Félix Ivančo

25. miesto - Andrej Freund

33. miesto - zhodne Patrik Fusek a Tomáš Černý

 

Dievčatá bojovali v základných skupinách, okrem Laury, ktorá bola v skupine 16 nasadených hráčok. Do vyraďovacieho systému sa podarilo postúpiť len Isabelle z druhého miesta vo svojej skupine. V následnej kvalifikácii A Isabella tesne podľahla svojej súperke Gregovej (Vyšný Žipov). Laura postúpila do vyraďovacej časti z druhého miesta, keď porazila Slobodníkovú (Karlova Ves) a Mičodovú (Lučenec) a podľahla Dzelinskej (Michalovce). Vo vyraďovacej časti 16tky porazila Dzurovú (Stará Turá), no v následnom zápase podľahla Šinkarovej (Michalovce). V ďalších bojoch o umiestnenie porazila Slobodníkovú (Karlova Ves), no v ďalšom zápase tesne podľahla Dzelinskej (Michalovce).

Konečné umiestnenie dievčat:

6. miesto - Laura Švajdlenková

25. miesto - Isabella Hurbanová

27. miesto - Sára Bilkovičová

32. miesto - Bianka Polakovičová

 

Priebeh zápasov a celkové výsledky chlapcov na stiahnutie v PDF TU a dievčat TU

 

 

Náhľad fotografií zo zložky 20131124 SPM MŽ, Košice